AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Każdy z nas przynajmniej kilka razy w życiu znajduje się w sytuacji, w której potrzebuje odpowiedniego zdjęcia, które umieści na różnego rodzaju dokumentach. Kiedy spotyka nas taka konieczność, zwykle zwracamy się po pomoc do profesjonalnego fotografa.

Tymczasem okazuje się, że zdjęcie do dowodu można wykonać również samodzielnie. Czego będziesz potrzebował? Oczywiście, nie obędzie się tutaj bez aparatu cyfrowego.

Większość z nas posiada jednak współcześnie tego rodzaju aparaty, lepszej lub gorszej jakości. Jeśli w ogóle wziąłeś pod uwagę możliwość, żeby wykonać fotografię dowodową samodzielnie, prawdopodobnie jesteś szczęśliwym posiadaczem tego rodzaju sprzętu.

Jako dodatek do niego przyda się także statyw, który umożliwi ci podtrzymanie aparatu oraz wycelowanie go w siebie w momencie robienia zdjęcia. Jednym z wymogów, stawianych przed zdjęciem dowodowym, jest jednolite, białe tło.

Przed wykonaniem zdjęcia dobrze jest wyposażyć się w białe tło fotograficzne lub skorzystać z bardziej przystępnej możliwości – upewnić się, że znajdziemy w swoim mieszkaniu fragment białej ściany o wymiarach ok. 1×1 metr.

Do obróbki zdjęcia przyda się także program Photoshop i podstawowa znajomość jego obsługi.

https://hunters.pl/oferta/warszawa.html fotograf ślubny gorzów www.kancelaria-sosnowski.pl