AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Wątek informacji jakie należy przyswoić nim ruszymy na podbój odmiennych kulturowo państw pojawiał się już we wcześniejszych wpisach i praktycznie do samego końca będzie wracał do nas jak bumerang. Przypominamy o tym i podkreślamy to, albowiem ludzie zbyt często lekceważą najbardziej podstawowe czynności, które warto wykonać nim znajdziemy się w zupełnie obcym otoczeniu.

Żyjemy w czasach, gdy pozyskanie wiedzy o innych religiach, modelach zachowań społecznych czy obyczajach jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nie ma potrzeby udawania się do biblioteki i wertowania obszernych ksiąg.

Trzeba tylko wpisać odpowiednie frazy w wyszukiwarce i internet w ciągu chwili ukaże nam ogrom cennych wiadomości. Naturalnie nie każda z nich będzie w pełni rzetelna, stąd nie można ślepo polegać na wszystkim, co zwraca nam globalna sieć.

Stawiajmy na źródła pewne, a więc serwisy specjalistyczne, gdzie piszą autorzy zapoznani z tematyką. Również dobre blogi podróżnicze stanowią wyborne źródło informacji, porad i sugestii.