AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Bez wątpienia, piłka nożna jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce, jeśli w ogóle nie najpopularniejszym. Nie przekłada się to jednak ani na poziom sportowy naszej ligi, ani na sukcesy reprezentacji, ani na wyniki osiągane przez nasze kluby w Europie.

Dla polskich kibiców jest to bardzo przykra sytuacja. Trudno powiedzieć, jaka jest recepta na rozwiązanie problemów polskiej piłki nożnej.

Mamy przecież i wspaniałe stadiony, i przynajmniej kilku graczy, których można określić mianem gwiazd europejskiego futbolu. Niestety, praktycznie wszyscy nasi najlepsi gracze zarabiają na chleb za granicą, bo polskich klubów nie stać na zatrzymanie ich kraju.

Również obcokrajowcy w naszej lidze nie reprezentują zbyt wysokiego poziomu, a jeśli już trafi nad Wisłę jakiś wybitny talent, to szybko przechodzi do bogatszego zachodniego klubu. Z pewnością, dobrą decyzją było pobudowanie w Polsce tak zwanych Orlików, jednak kolejnych zmian jakoś nie wprowadza się w życie, podczas gdy poziom polskiej piłki od lat jest niski.