AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Dla większości z nas depilacja laserowa wydaje się stosunkowo nowym wynalazkiem. Wszystko ze względu na to, że popularnością zaczęła cieszyć się dopiero w ostatnich latach. Tymczasem pierwsze przypadki wykonania depilacji laserowej miały miejsce znacznie wcześniej, niż mogłoby się wydawać.

Niewiele osób wie, że pierwsze usuwanie włosów za pomocą lasera miało miejsce już na początku lat 60. XX wieku. Niestety, ówczesną metodę trudno uznać za skuteczną.

Wykorzystywane narzędzia były niedokładne, a wykorzystywana fala lasera – zbyt długa. To sprawiało, że pigment włosa zostawał uszkodzony, a jednocześnie włos pozostawał na miejscu. Bardzo często zdarzało się też, że podczas zabiegu uszkodzeniu ulegała skóra.

Nic więc dziwnego, że w tamtych czasach laserowe usuwanie owłosienia nie cieszyło się zbyt dużym zainteresowaniem. Już w kolejnym dziesięcioleciu w tematyce depilacji laserowej wprowadzano zmiany, mające na celu udoskonalenie wynalazku. Kolejny model, jaki wszedł w życie, był bardzo nieporęczny ze względu na swoje pokaźne rozmiary.

Właśnie te cechy sprawiły, że nie znalazł powszechnego zastosowania ani w dermatologii, ani w kosmetyce.

https://almedo.pl/ http://aspazja.pl/zabiegi/peelingi-chemiczne