AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Regularne uprawianie sportu to w ostatnich latach jeden z najzdrowszych trendów, które opanowały polskie społeczeństwo. Na ulicach miast czy w parkach każdego dnia spotykamy osoby biegające, uprawiające nordic-walking czy jeżdżące na rowerze niezależnie od pory roku, a kluby fitness przeżywają oblężenie. Mimo, że jak mówi utarte powiedzenie „sport to zdrowie”, jeśli po intensywnym treningu nie zadbamy o regenerację organizmu z pewnością odmówi on współpracy.

Właśnie z tego powodu warto po ćwiczeniach skorzystać z zabiegów odnowy biologicznej. Najprostszym z nich jest oczywiście wzięcie prysznica lub kąpieli w wannie – temperatura wody powyżej 26 stopni Celsjusza działa relaksująco i rozluźniająco na mięśnie. Coraz więcej siłowni czy klubów fitness ma w swojej ofercie także saunę – ma ona bardzo szeroki zakres działania na ciało sportowca, dlatego warto z niej korzystać.

Z pomocą naszym mięśniom przyjdą także wszelkiego rodzaju masaże, w tym ręczne, gorącymi kamieniami bądź chińskimi bańkami.

układ odpornościowy w baranowie przedszkole przedszkole baranowo zapraszamy do baranowa www.pamietnikliteracki.pl