AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Wesela w stylu rustykalnym są w ostatnim czasie bardzo modne. Warto zacząć jednak od tego czym w rzeczywistości się charakteryzują. Są niczym innym jak ukłonem w stronę natury. Na takich wydarzeniach natura panuje w niemalże każdym detalu. Nie zapomina się o polnych kwiatach, drewnie i przede wszystkim wykorzystaniu kolorów ziemi. Styl rustykalny kojarzy się więc z wiejskimi klimatami, lasem i lekkością. Jest bardzo stonowany, a jednocześnie niebanalny. Miejsce na wesele w stylu rustykalnym Decydując się na organizację wesela w tak szczególnym stylu należy pamiętać o tym, aby miało ono swój szczególny charakter.

Młode pary najczęściej wybierają więc sale weselne, które są zaaranżowane w starych stodołach, młynach, karczmach i winnicach. W wypadku stylu rustykalnego, jak w żadnym innym pasuje wesele w plenerze. Odbywają się one w bliskości lasu, łąk, na polanach, a nawet w sercu sadów. Oprócz samego miejsca potrzeba długich godzin przygotowań nad aranżacją. Styl rustykalny lubi jutowe sznurki i obrusy, koronki, polne kwiaty oraz jasne lampiony, które emitują ciepłe światło. Jakie dodatki wybrać? Styl rustykalny uwielbia przeróżne dodatki, a jeszcze lepiej, gdy jednocześnie pełnią one konkretną funkcję. Świetną propozycją są dziś popularne europalety, z których można wykonać meble zewnętrzne, ławy, kwietniki i wiele innych ciekawych elementów. Jeżeli chodzi o siedzenia, bardzo często wykorzystuje się drewniane bale lub pieńki, które wcześniej odpowiednio przygotowane nadadzą miejscu szczególnego charakteru. Dodatkowym elementem, który wpłynie na klimat wesela jeszcze przed jego rozpoczęciem będą rustykalne zaproszenia na ślub.

Zamiast klasycznego szkła, swoją rolę odgrywają nawet proste słoiki, a wazony dumnie zastępują butelki po winie. Jakie atrakcje dla gości? Jeżeli chodzi o styl rustykalny, nie może zabraknąć stołu wiejskiego i słodkiego kącika dla gości. Dobrze, gdy te dwa miejsca zostaną w panującej już stylistyce, mogą być ozdobione słomą. Atrakcją będzie także niezastąpiona fotobudka, jednak taka, która wpisze się w całe wydarzenie. Dziś można wynająć drewniane urządzenia, które rozstawia się na zewnątrz, a jednocześnie nie zakłócają porządku natury, wręcz przeciwnie wpisują się w całe tło. Decydując się na styl rustykalny, należy pamiętać o tym, aby jako organizatorzy, czyli para młoda zadbać o swój strój i dodatki. Najgorzej jest, gdy całe wydarzenie jest chociażby niespójne ze stylem życia młodych. Dlatego, aby zdecydować się na styl rustykalny, trzeba go po prostu poczuć.

Wtedy wszystkie przygotowania staną się przyjemnością.

https://napamiatke.pl/