AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Kompleksowe oczyszczanie skóry wymaga zaangażowania odpowiednich specyfików, których właściwości fizyczne i chemiczne sprzyjają nie tylko eliminacji łoju oraz zanieczyszczeń, ale równocześnie odżywiają i wzmacniają tkankę. Do najczęściej zalecanych i bardzo chętnie stosowanych w gabinetach kosmetycznych substancji należy kwas migdałowy.

Jest on pozyskiwany na drodze hydrolizy ekstraktu z gorzkich migdałów, znanych także jako pestki moreli. Są one znane z dobroczynnego wpływu na ludzki organizm, między innymi dzięki zawartości amigdaliny.

Choć budzi to pewne kontrowersje, jest ona podawana niektórym pacjentom zmagającym się z chorobami nowotworowymi. Nie brak również osób, które twierdzą, że dzięki amigdalinie powróciły do zdrowia.

Jakby nie było, kwasem migdałowym można również potraktować twarz. Ponieważ jest on stosunkowo łagodnym środkiem, może stanowić wstęp do wykorzystania bardziej inwazyjnych rozwiązań.

Z uwagi na właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne nadaje się dla osób z tendencją do wyprysków ropnych oraz zapaleniem gruczołów łojotokowych.

suplementy diety