AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Największym w Europie portem morskim jest Port Rotterdam, leżący nad Morzem Północnym, w delcie Renu i Mozy. Port rozciąga się wzdłuż wybrzeża na długości 40 km, a jego powierzchnia wynosi 10 500 ha, co pozwala przyjmować największe statki. Podaje się, że w Rotterdamie przeładowuje się 40% towarów przybywających do Europy. Głównie jest to ropa naftowa. Historia portu sięga XIV wieku, jednak to XIX wiek zapisał się na kartach historii.

W 1872 roku wykopano nowy tor wodny, który połączył Rotterdam z otwartym morzem. Z roku na rok port zaczął się coraz bardziej rozbudowywać. W taki sposób z małej rybackiej miejscowości, Rotterdam stał się wielkim miastem portowym. Mówi się, że jest dziś bramą do europejskiego rynku. Dla fanów żeglugi niezapomnianym przeżyciem będzie godzinny rejs po porcie, podczas którego z bliska można zobaczyć współczesne stocznie i nabrzeże.

Widok morza w połączeniu z najnowocześniejszą architekturą spośród wszystkich miast Holandii sprawia, że turyści nazywają Rotterdam Manhattanem nad Mozą.

Hotel Silvia Gold http://hotelsilvia.pl/ Gliwice