AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Księgowość to dość obszerna dziedzina, której przyswojenie nie jest najprostsze, zwłaszcza jeśli chodzi o dość dokładne obracanie się w danym temacie. Rynek szkoleniowy jest bardzo duży, a wiele szkół i organizacji tworzy lub współtworzy bardzo dużo projektów. Niektóre są płatne, inne współfinansowane przez unię, czy gminę, inne z kolei nie wymagają nakładów budżetu. Jedno jest pewne – wszystkie powinny mieć jeden, realny cel do spełnienia – nauczyć przyszłych księgowych realizować swoje zadania z należytą dokładnością. Poszczególne kursy różnią się między sobą wieloma czynnikami: czasem realizacji, egzaminami, końcowymi zaświadczeniami. Decydując się na konkretny kurs warto wziąć pod uwagę to, że te dwudniowe są raczej nikłe w porównaniu do tych, które odbywają się w dłuższym odcinku czasowym – regularnie. Co więcej, ważne są też ostateczne zaświadczenia, które dają przepustkę do przyszłej pracy lub nie mają wpływu na nic.

Z pewnością te płatne opcje są już zalążkiem działań w kierunku bycia prawdziwym księgowym z zawodu. Oczywiście w grę wchodzą lata doświadczeń i praktyki, ale to już trzeba nabyć z biegiem czasu (każdy w końcu kiedyś zaczynał jakąś ścieżkę kariery). Wybierając kurs księgowego należy zwrócić uwagę na:

  • Czas – im dłużej tym lepiej. Rachunkowość i cała dziedzina księgowości to tak obszerny temat, że z pewnością nie da się go zamknąć w kilkudziesięciu godzinach nauki;
  • Trenerzy i nauczyciele – jeżeli są dobrzy i doświadczeni, to będą równie drodzy. Jednak tacy korzystają z najnowszych oprogramowani i można być pewnym, że decydując się na taki kurs – będziemy działać pod wpływem najnowszych trendów;
  • Oferowane zaświadczenia o zakończeniu kursów. Mogą one być przepustką do późniejszych, bardziej zaawansowanych szkoleń lub pierwszej pracy w tym zawodzie.

.

http://www.bisnode.pl/blog/poznaj-100-kobiet-biznesu/ http://www.holo.pl http://vat-ref.pl/zwrot-vatu-niemiec/