AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Dla wielu osób bardzo istotnym elementem współpracy z danym studiem fotograficznym jest jego cennik. W nim zawarta jest wycena poszczególnych usług. Ceny mogą być różne i zależą nie tylko od doświadczenia i pozycji na rynku.

Pod uwagę brane są także inne czynniki. Jakie? Niemal każde studio fotograficzne w końcową cenę wlicza koszty materiałów. Dla przykładu może to być zakup dobrej jakości papieru fotograficznego.

Równie istotny z pewnością będzie koszt amortyzacji. Przed otworzeniem studia fotograf musi zainwestować w sprzęt fotograficzny. Często jest to wydatek kilkunastu tysięcy złotych.

Jednakże im lepszy sprzęt, tym lepsze zdjęcia, co uwzględnione jest w ostatecznej cenie. Kolejną pozycją jest robocizna. Fotograf może spędzić nawet kilka godzin na obróbce pojedynczego zdjęcia.

Do tego dochodzi ścisła współpraca z klientem, ustalanie warunków pracy. Wszystko to uwzględnione jest w cenniku. Fotograf może doliczyć sobie również koszty dojazdu bądź nawet noclegu, jeśli jest to konieczne.

http://www.bisnode.pl/home/realizowane-rankingi/lista-100-najbogatszych-polakow/ http://dzwoniarkiewicz.pl/fotografia-slubna-szczecin/ www.aviationcorner.pl