AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Gdyby ktoś zadał pytanie dotyczące tego, kiedy pierwszy raz zastosowano skuteczną depilację laserową, większość z nas miałaby spory problem z tym, aby na nie odpowiedzieć. Laser do usuwania owłosienia stanowi na tyle nowoczesny wynalazek, że wielu z nas prawdopodobnie datowałoby jego powstanie na ostatnich kilkanaście lat. Jak bardzo byśmy się pomylili? Okazuje się, że choć pierwsze próby stworzenia lasera do depilacji pojawiały się już w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku, nie były one zbyt skuteczne.

Jednak niewiele później, już w roku 1983 powstał laser o odpowiedniej długości fali. Skonstruowany przez Oshiro i Maruyama, dzięki dobrze dobranemu czasowi trwania impulsu pozwalał na pozbycie się włosów w taki sposób, by zachować nienaruszoną skórę. W porównaniu do wcześniejszych wynalazków, można było uznać to za nie lada sukces.

Swoim odkryciem w zakresie depilacji laserowej może poszczycić się także Anderson i Parrish. To oni odpowiadają za stworzenie laseru YAG – pierwszego urządzenia tego typu, które zostało zaakceptowane przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.

Warto jednak wiedzieć, że ówczesny laser nie umywał się skutecznością do dzisiejszych urządzeń. Pozwalał usuwać włosy na jedyne trzy miesiące.

Senior Support Warszawa okulista dziecięcy częstochowa www.knokonferencje.pl