AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Podczas dnia widzimy wszystko kiedy jest jasno i promienie słońca docierają do Ziemi. Wieczorem na ulicach zapalają się latarnie, w domach rozbłyska światło z żarówek różnego typu. W pracy często mamy sztuczne oświetlenie zaświecone przez cały dzień.

Światło wydobywa się także z ekranów telewizorów i komputerów. Świecą także reflektory przejeżdżających samochodów. Nocą w klubach tanecznych jest wiele rozmaitych źródeł światła.

Lasery, wiązki światła o różnych kolorach, a także odbijająca dyskotekowa kula. Te wszystkie naturalne i sztuczne źródła światła nie pozostają bez wpływu na nasz wzrok. Z mniejszą lub większą szkodliwością ale jednak codziennie oddziałują na nasze oczy.

Nadmierna ekspozycja na szkodliwe warunki dla oczu skutkuje nieprzyjemnymi objawami a także różnymi chorobami. Warto dlatego zadbać o właściwą higienę oczu i chronić je na ile to możliwe przed niekorzystnym wpływem światła. Podobnie należy je chronić przed niezdrowym promieniowaniem UV, które jest nieodłącznym elementem promieni słonecznych.

Andrzej Bochenek http://eretina.pl/wzrokowe-potencjaly-wywolane/ http://optykpiekary16.pl/okulary-fendi/