AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Sprzedaż mieszkania w dzisiejszych czasach nie jest sprawą łatwą. Najczęściej dotyczy osób około 50 roku życia, którzy mają zamiar lub też zaczęli budowę własnej posiadłości. Sprawy nie ułatwia często przechodzony kryzys wieku średniego, który wpływa poważnie zarówno na kondycję fizyczną, jak i psychiczną człowieka. Jednak mimo wszystko, głównie ze względów finansowych wielu ludzi nie korzysta z pomocy agencji nieruchomości i samodzielnie boryka się trudną do zrealizowania transakcją.

Co należy zrobić? Najpierw musimy oszacować wartość nieruchomości. Należy tu zachować ostrożność, gdyż zbyt wysoka cena odstraszy większość kupujących, natomiast zbyt niska wzbudzi podejrzenia o ukryte wady lokalu. Warto jest porównać ceny mieszkań o podobnych metrażu w okolicy. Nie zapomnijmy jednak o charakterystyce danego lokalu – jego standardzie wykończenia czy ewentualnych koniecznościach renowacji.

Należy też zaopatrzyć się we wszelkie dokumenty poświadczające prawo własności. Konieczna jest tu kopia aktu notarialnego oraz wypis z planu zagospodarowania przestrzennego. W przypadku znalezienia kupca, aby sfinalizować transakcję należy koniecznie udać się lub wynająć notariusza. Jeśli kupujący potrzebuje czasu np.

na zaciągnięcie kredytu pamiętajmy o konieczności sporządzenia umowy przedwstępnej.

Swede fouette.pl/techniki-tanca/balet-dla-dzieci-od-lat-3.html www.odbierzksiazke.pl