AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Zostaniemy jeszcze przez chwilę na gruncie Indii, które dla Europejczyka są szalenie trudnym terenem. Osoby, które miały okazję poznać ten kraj bliżej są zwolennikami tezy, że zawsze wzbudzi on skrajne emocje.

Albo się w Indiach zakochamy i się nimi zachwycimy, albo będziemy chcieli jak najprędzej stamtąd wyjechać. Musimy być gotowi na widok sporej ilości ludzkich zwłok pływających w Gangesie, na wszechobecny bałagan, brud i przykre zapachy.

Rzecz jasna bywają miejsca bardziej zbliżone do klimatów europejskich, jednak to nie one stanowią istotę indyjskich realiów. Są również specyficzne obyczaje i przesądy religijne.

Wielkim nietaktem jest na przykład wręczenie Hindusowi przedmiotu wykonanego ze skóry bydlęcej. Czy słyszeliście kiedyś o świętych krowach? Na dużym obszarze Indii zwierzęta te są otoczone prawdziwym kultem.

Nie wolno ich skrzywdzić ani narazić na jakikolwiek stres, nie ma też mowy o spożywaniu wołowiny. Skórzany portfel, torebka lub pasek nie zrobią więc miłego wrażenia, lecz mogą stanowić początek skandalu.

sale szkoleniowe w zielonej górze