AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Pomysł na zbudowanie statku tak olbrzymiego jak Titanic, który mógłby pomieścić 2435 osób zrodził się w jednym z największych miast Irlandzkich – Belfaście. Okręt, który podczas swojego dziewiczego rejsu przez Atlantyk zatonął, ma swoje specjalne miejsce w kulturze irlandzkiej. Statek, który swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim filmowi z 1997 roku był jednym z trzech największych transatlantyków.

Głównym projektantem był pracownik irlandzkiej firmy Harland and Wolf, którą do budowy statku wynajęła Wielka Brytania, Thomas Andrews. Współcześnie istnieje możliwość zwiedzania stoczni Harland and Wolf, w której zbudowany został Titanic. Osoby zainteresowane historią tego olbrzymiego statku oprowadzić mogą krewni osób, które znajdowały się na jego pokładzie oraz osób, które brały udział przy jego budowie.

Jest to wyjątkowa możliwość na poznanie szczegółów dotyczących konstrukcji statku czy np. infrastruktury, która znajdowała się na jego pokładzie. Wizyta w stoczni Harland and Wolf jest niesamowitą szansą na poszerzenie swojej wiedzy na temat tego niesamowitego projektu.

http://www.abcgps.pl/