AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Frank Sinatra to legenda sceny wokalnej. Artysta ten był z pochodzenia Włochem, jednak urodził się w 1915 roku w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w Hoboken (New Jersey).

Pomysł na karierę muzyczną narodził się w młodym człowieku wraz z chwilą, gdy posłuchał Binga Crosby’ego. Na początku jego występy nie były duże – koncertował bowiem w różnego rodzaju klubach na terenie New Jersey.

Z czasem postanowił też podjąć współpracę w ramach zespołu Tommy’ego Dorseya, co przyniosło mu sporą sławę. Kiedy Sinatra zdecydował się porzucić grupę, zajął się wyłącznie karierą solową.

Do najlepiej sprzedających się płyt z jego piosenkami można z pewnością zaliczyć „Sinatra At The Sands” z bardzo popularnym utworem „Strangers In The Night”. Był także aktorem.

W 1953 roku pojawił się na przykład w znaczącym dziele „Stąd do wieczności” w reżyserii Freda Zinnemanna. Mimo upływu czasu, pamięć o wielkim artyście nie przemija.

Jego przeboje wciąż są odtwarzane, a gra aktorska podziwiana przez szerokie grono odbiorców. Przez całe życie stworzył ponad 40 płyt, a z uprawiania muzyki zrezygnował dopiero dobiwszy do osiemdziesiątki.

W dwa lata później zmarł.