AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Irlandii jest położony na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy półwysep Dingle. Jest to jedno z najbardziej odosobnionych, a jednocześnie najbardziej malowniczych miejsc w całej Irlandii.

Dzięki takim miejscom jak te, Irlandia w dalszym ciągu jest uważana za „zieloną wyspę”. Zakątek ten jest jedną wielką oazą spokoju.

Ze zboczy gór widać ocean, a konkretni zatokę o tej samej nazwie. Poza górami i wąskimi drogami zobaczyć można jedynie pojedyncze domy, położone na zboczach półwyspu.

Z półwyspem związana jest pewna popularna wśród mieszkańców legenda. Olbrzym budujący groblę w Irlandii północnej zapadł ponoć w sen, kiedy zobaczył reakcje ludzi na jego widok.

Od tego czasu śpi on na wodach zatoki, a jego sylwetka zarysowuje się najlepiej podczas zachodu słońca. Spoglądając na wyspę, która znajduje się przy wybrzeżu zobaczyć można jego leżącą postać, ręce splecione na brzuchu i twarz.

Półwysep Dingle to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc. Charakteryzuje się niespotykana nigdzie atmosferą, z dala od większych skupisk ludzi może być doskonałą okazją do głębszej refleksji i odpoczynku.