AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Zabieg depilacji laserowej bez wątpienia nie należy do najtańszych. Nic więc dziwnego, że wiele osób ma spore wątpliwości, czy warto go wykonać.

Obawiamy się przede wszystkim skuteczności – nie chcemy inwestować w coś, co może dawać niesatysfakcjonujące nas efekty. Boimy się również skutków ubocznych, a przede wszystkim poparzeń.

Wiele osób z zaangażowaniem powtarza mit, w myśl którego depilacja laserowa może bardzo łatwo poparzyć jasną skórę. Należy jednak wiedzieć, że to nieprawda.

Jasna skóra zawiera stosunkowo niewiele melaniny, czyli barwnika, który nadaje jej kolor. Tymczasem światło lasera wychwytywane jest przede wszystkim przez ciemny barwnik.

Okazuje się więc, że to właśnie ciemna karnacja, z wysoką zawartością melaniny, wymaga ustalenia specjalnych parametrów lasera. Można więc stwierdzić, że to właśnie ciemna cera, a nie jasna, powinna wzbudzać nasze wątpliwości.

Ograniczenia związane z użytkowaniem lasera do depilacji częściej mogą jednak dotyczyć koloru włosów. W przypadku tych jasnych lub siwych, laser może okazać się niezbyt skuteczny.

Profesjonalny kosmetolog z pewnością poinformuje cię o tym jeszcze przed ewentualnym zabiegiem.

usługi sprzątania www.budowascian.com.pl