AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

W Europie coraz większym problemem zdają się być wyznawcy radykalnego islamu. W wielu europejskich krajach dokonali już oni zbrodniczych aktów i zdążyli wzbudzić nienawiść ze strony lokalnych społeczności.

Również w Polsce coraz częściej mówi się o tego rodzaju niebezpieczeństwach. Dokonano już kilku aktów wandalizmu, takich jak spalenie meczetu.

Czy powinniśmy obawiać się mniejszości muzułmańskiej w naszym kraju? Kim są wyznawcy islamu zamieszkujący nasz kraj? Warto wspomnieć tutaj o dwóch grupach: o Tatarach oraz Czeczenach. Ci pierwsi żyją w Polsce od setek lat i nie stanowią żadnego zagrożenia.

Czeczeni to natomiast uciekinierzy z Kaukazu, którym nasze państwo pomaga, co sprawia, że nie mają oni powodów, żeby się na nas mścić. Jeśli już powinniśmy się obawiać ataków ze strony islamskich fundamentalistów, to raczej nie tych, którzy mieszkają u nas na stałe.

Zagrożenie mogą raczej stwarzać osoby, które przybędą tutaj dokonać zamachu w ramach odwetu za naszą obecność w Iraku czy też w Afganistanie.

www.kotfilemon.waw.pl