AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Odnowa biologiczna to ostatnio bardzo modny termin, z którym każdy z nas zetknął się chociaż raz w życiu. W jakim jednak celu – oprócz relaksu – stosuje się tego typu zabiegi? Cele i zadania odnowy biologicznej można podzielić na cztery kategorie. Pierwszą z nich jest optymalizacja i aktywizacja procesów wypoczynkowych organizmu, czyli np. masaż rozluźniający zmęczone mięśnie, ale też uzupełnianie elektrolitów napojami dla sportowców.

Chodzi bowiem o to, aby jak najszybciej zniwelować zaburzenia powstałe w podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Drugie zadanie, jakie ma spełnić odnowa biologiczna to profilaktyka i zmniejszanie przeciążeń, które powstają na skutek tzw. mikrourazów. Ponadto celem zabiegów odnowy jest także zahartowanie organizmu, czyli uczynienie go odpornym na zmiany środowiskowe.

Ma to na celu zwiększenie odporności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Ostatni cel odnowy biologicznej to leczenie obrażeń doznanych m.in. podczas uprawiania sportów – tu znowu chodzi o kondycję fizyczną i psychiczną.

Sklep marki Haftina Atelier http://ornaty.pl/ oferujący szaty liturgiczne, obrusy ołtarzowe i bieliznę kielichową internetowa hurtownia zabawek z zabawkami www.max48.pl