AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Zamek znajduje się poza portem Brodick na wyspie Arran. Wyspa mieści się w zatoce Firth of Clyde w Szkocji. Twierdza była wcześniej siedzibą książąt Hamilton, ale jest teraz własnością National Trust for Scotland. Forteca została wybudowana już w piątym wieku.

Zamek znany w obecnej formie został przebudowany przez hrabiego w 1510 roku. Zamek Brodick otaczają zapierające dech w piersiach ogrody. Wijące się w nich długie ścieżki spacerowe wiodą przez bajeczne roślinne krajobrazy. Piękna roślinność i otoczenie zamku pozwala na chwilę refleksji i odprężenie.

W ogrodach roślinność charakteryzuje się różnorodną paletą barw i rozmaitymi zapachami. Ponadto z okolic zamku widać przepiękną panoramę okolicy. Szczególny widok, który na długo pozostaje w pamięci to malownicza zatoka i pola wrzosowe, które z obserwowane z góry tworzą jakby fioletowy dywan. Okolice Twierdzy Brodick to także niesamowite połączenie krajobrazów gór i morza.

Oprócz tego, że sam w sobie zamek jest godny uwagi, to jeszcze jest malowniczo położony. Zwiedzając okolice można sobie zafundować niezapomniane wrażnia.