AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Beyoncé Knowles, a właściwie Beyoncé Giselle Knowles-Carter to znana i ceniona piosenkarka, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Wokalistka przyszła na świat w 1981 roku w Houston (stan Teksas), gdzie też się wychowywała.

Jeszcze w dzieciństwie uczestniczyła w licznych konkursach wokalnych oraz tanecznych. Prawdziwą sławę przyniosła jej jednak rola liderki w zespole Destiny’s Child, którą pełniła w końcówce lat dziewięćdziesiątych.

Karierę solową rozpoczęła dopiero po zawieszeniu działalności przez grupę. Jej pierwsza płyta, wydana w 2003 roku, nosiła tytuł „Dangerously in Love”.

Obecnie do bardziej znanych przebojów piosenkarki zalicza się „Halo”, „Ring the Alarm” oraz „Once in a Lifetime” (nagrane ze Scottem McFarnonem). Beyoncé ma dosyć ciemną barwę głosu, który przez specjalistów określany jest jako mezzosopran koloraturowy.

W swoim repertuarze ma wiele utworów popowych, choć znajdą się w nim również piosenki z gatunku R&B, soulu czy hip-hopu. Przez pewien czas wokalistka posługiwała się swoim scenicznym alter ego, które nazwała Sasha Fierce.

Miało ono wyrażać bardziej wyzywającą i seksowną stronę artystki (do jego atrybutów zaliczała się metalowa rękawiczka).