AK z życia wzięte

Problematyczne sytuacje

Kontynent azjatycki to wyjątkowe miejsce. Nigdzie indziej na świecie nie odnajdziemy takiego zróżnicowania kultur, wierzeń i modeli społecznych. To również kontynent ogromnych kontrastów, gdzie bieda przeplata się z zamożnością, prymitywizm z nowoczesnością, ogrom z tym, co małe i niepozorne.

Nie można się zatem dziwić, że biali ludzie z taką chęcią odwiedzają Azję. Będąc na miejscu musimy być gotowi na różne sytuacje. Przede wszystkim musimy brać poprawkę na specyficzną mentalność Azjatów, którą widać szczególnie w Chinach, Korei Południowej czy Japonii, a więc w najlepiej rozwiniętych gospodarczo krajach kontynentu.

Azjata dużo się uśmiecha, ale przywiązuje wielką wagę do całego szeregu komunikatów werbalnych i niewerbalnych. Mowa ciała jest tam szalenie istotna i każde społeczeństwo wypracowało swój indywidualny zestaw zachowań, drobnych gestów i zwrotów grzecznościowych, które składają się na uporządkowane relacje między ludźmi. Poznajmy je, by nie popełnić żadnej gafy, która może zrazić do nas gospodarzy.

www.klubbadmintona.pl www.wolnykosciol.pl